Najlepsze sposoby na naukę geografii

6 września 2022 0 Comments

Geografia to jeden z ciekawszych przedmiotów w szkole. Poznajemy na nim nie tylko zagadnienia teoretyczne, ale i praktyczne (obliczanie skali, określanie stron świata, odczytywanie map i wykresów), które przydadzą się nam w życiu codziennym. W końcu geografia to także dziedzina wiedzy, która czerpie z innych. I tak na lekcjach dowiemy się mimochodem na temat historii danych państw świata, przeczytamy o tym, jak różne mogą być społeczeństwa w zależności od pozycji geograficznej czy sprawdzimy, jak bardzo czynniki biologiczne wpływają na rozwój krajów. A wszystkie te informacje znajdziemy w podręczniku oblicza geografii 1 zakres podstawowy. To jednak nie wszystko.

Rozbudowana wiedza

Oblicza geografii 1 należy do grupy nowoczesnych podręczników szkolnych, które stawiają nacisk na atrakcyjną formę przekazywania wiedzy. Dlatego też w książce znajdziemy wiele zdjęć, rysunków, grafik oraz odniesień do dzisiejszej rzeczywistości, które pozwolą młodym ludziom zrozumieć bardziej zawiłe pojęcia. Podręcznik oferuje też dodatkowe materiały, z których uczniowie będą mogli skorzystać samodzielnie w czasie wolnym. Warto zauważyć, że w tej sekcji znajdują się przede wszystkim ciekawostki mające zachęcić uczniów do indywidualnego rozwoju z zakresu geografii.

Powtórki i ćwiczenia

Po każdym rozdziale jest czas na szybką powtórkę oraz mini sprawdzian. Jego zadaniem jest ułatwienie uczniom przyswojenia wiedzy zdobytej na poprzednich kilku lekcjach. Regularne i krótkie powtórki to świetny sposób na zapamiętanie treści, szczególnie gdy mierzymy się z trudniejszym tematem.

Czym charakteryzuje się podręcznik Oblicza geografii 1 (Roman Malarz, Marek Więckowski) o zakresie podstawowym:

– książka stworzona została dla uczniów szkół ponadpodstawowych,

– podręcznik nie przygotowuje do matury z tego przedmiotu i skupia się na zakresie podstawowym,

– nowoczesne rozwiązania, które usprawnią naukę, 

– wiele elementów graficznych, ilustracji oraz zdjęć,

– nacisk na regularne powtórki i zadania po każdym rozdziale,

– zachęta do samodzielnej nauki,

– dodatkowe materiały dla chętnych.